Rozliczenie PIT 2017 – pitexpress.pl

Rozliczając PIT online nie zapomnij o UPO

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób rozliczyć tegoroczne zeznanie podatkowe za rok 2017, to mamy dla Ciebie świetną propozycję. Rosnącą popularnością cieszą się rozliczenia internetowe i wielu podatników chętnie korzysta z tej formy rozliczeń. Rozliczenia online są znacznie szybsze i prostsze od rozliczeń standardowych, tak więc jeśli nie należysz do osób, które lubią marnować czas na długotrwałe rozliczanie PIT – wybierze rozliczenie pit 2017 przez internet. Możesz to zrobić, używając programu PITax. To znany i popularny program do rozliczania PIT, jeżeli jednak do tej pory nie miałeś z nim styczności, poniżej przedstawiamy jego najważniejsze zalety i krótki opis programu.

PITax to program dostępny w trzech wersjach, dzięki czemu spełni on oczekiwania każdego podatnika. Do wyboru mamy Rozliczenie Standard, Rozliczenie Plus oraz Rozliczenie Premium. Pierwsza wersja programu służy do rozliczania PIT-37, za pomocą drugiej rozliczymy przychody z giełdy, działalności gospodarczej czy akcji, zaś dzięki trzeciej sprawnie rozliczmy swoje dochody zagraniczne. Każda z wersji jest prosta w obsłudze, dlatego rozliczenie pit online z pewnością nie sprawi nam żadnych problemów. PITax posiada wiele praktycznych i funkcjonalnych udogodnień, które sprawiają, że nasz PIT wypełnia się praktycznie sam. Z PITaxem nie musimy martwić się wyborem odpowiedniego formularza PIT, błędami w zeznaniu podatkowym czy wykonywaniem trudnych, skomplikowanych obliczeń.

Program wyręczy nas w większości rzeczy, naszym jedynym zadaniem jest bowiem udzielanie odpowiedzi na generowane pytania. Dużą zaletą programu jest wysoki poziom bezpieczeństwa, na który mogą liczyć podatnicy. Bez obaw możemy rozliczać się z PITaxem. Do naszego zeznania podatkowego nie będzie mieć dostępu żadna nieupoważniona osoba. Nasz PIT bezpiecznie dotrze również do wskazanego urzędu skarbowego, a potwierdzeniem tego faktu będzie UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru.